Przedszkole Cztery Słonie
 

Nasza kadra

Cała kadra pracująca w przedszkolu „Cztery słonie” to ludzie, dla których dobro dziecka jest priorytetem, osoby z pasją, które świadomie dokonały wyboru swojej ścieżki zawodowej tak, aby ich praca związana była z dziećmi.

Wasze dzieci i nasz codzienny kontakt z nimi dają nam motywację do ciągłego uczenia się, doskonalenia swojego warsztatu pracy, zdobywania nowych umiejętności, do stawania się lepszymi nauczycielami i lepszymi ludźmi.

Sylwia Pachołek- Dąbek

W swojej pracy zawodowej łączę funkcję dyrektora, nauczyciela i logopedy. Zdobyte doświadczenie pomaga mi w opracowywaniu programów i planów nauczania, tak by miały twórczy i zindywidualizowany charakter. Dbam o każdego przedszkolaka, o jego rozwój i poczucie bezpieczeństwa w miejscu, w którym przebywa. Dokładam starań, aby nauczyciele i personel przedszkola wykonywał swoją pracę odpowiedzialnie. Utrzymuję bardzo dobre relacje z rodzicami podopiecznych, ponieważ dobro najmłodszych jest dla nas najważniejsze.

Ukończone szkoły:

Patrycja Szlaga

Patrycja SzlagaPedagog specjalny, surdopedagog, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju, nauczyciel przedszkolny.

Jestem trenerem umiejętności społecznych, terapeutą ręki i trenerem plastyki sensorycznej. W pracy zawodowej stawiam na wielozmysłową stymulację dziecka, dobieram metody i formy pracy adekwatne do możliwości i potrzeb dziecka oraz stale je modyfikuję, aby jak najlepiej wspierać rozwój moich podopiecznych. Do moich szczególnych zainteresowań zawodowych należy wyżej wspomniana plastyka sensoryczna jako holistyczna metoda wspierania rozwoju dzieci oraz treningi umiejętności społecznych, które stanowią podstawę prawidłowego funkcjonowania dziecka w otaczającej go rzeczywistości.

W pracy z dzieckiem stawiam na szacunek i uznanie jego podmiotowości.

Magdalena Kłos

Magdalena Kłos - kadraSwoją pracę z dziećmi rozpoczęłam już w Liceum Medycznym Opiekunek Dziecięcych, odbywając praktyki w żłobkach. Ostatnie 12 lat mojego życia upłynęło mi na pracy w przedszkolu i wychowywaniu dwóch synów.

Praca w przedszkolu sprawia mi wiele radości i satysfakcji. Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe, dlatego do każdego z nich trzeba podchodzić indywidualnie. Formę pracy z dziećmi staram się dostosować do ich potrzeb i możliwości. Do zajęć wykorzystuję takie materiały i przedmioty aby mogły poznawać świat wszystkimi zmysłami. Uśmiech na twarzy moich wychowanków oraz czynione przez nich postępy są dla mnie najpiękniejszą, życiową nagrodą.

Będę się starała opiekować, wychowywać i uczyć państwa pociechy tak jak swoje własne. Przedszkole to ich drugi dom - dlatego muszą tu się czuć kochane, docenione i bezpieczne.

Renata Bąk

Renata Bąk Jestem życiową optymistką, uśmiechniętą, empatyczną i sumienną. Ponad 4 lata pracowałam z dziećmi jako opiekunka / niania, a od trzech lat pracuję w 4 Słoniach.

Praca z dziećmi wymaga sporo cierpliwości, zrozumienia oraz wytrwałości. W zamian dostajemy ogrom satysfakcji i spełnienia.

Lubię obserwować, jak nasze przedszkolaki rosną i rozwijają swoje podstawowe sprawności: fizyczną i intelektualną. Staram się otoczyć każde dziecko opieką i dbam o to, by czuło się tutaj radosne i bezpieczne.

Serdeczna atmosfera w pracy oraz dobra zabawa, radość i spontaniczność dziecka, to dla mnie najcenniejsze atrybuty mojej pracy.

Zuzanna Talarek

Zuzanna Talarek W pracy z dziećmi cenię sobie ciągły ruch oraz stały i uporządkowany plan dnia. Bardzo lubię pokazywać dzieciom nowe rzeczy, obserwować ich błysk w oczach i zaintrygowanie wymalowane na buziach. Uwielbiam, kiedy zachwycają się małymi rzeczami. Nie wyobrażam sobie pracy w innym charakterze.

Staram się wychowywać kreatywne i otwarte dziecko. Przyjemność sprawia mi zabawa z dziećmi oraz wspólne tworzenie prac plastycznych. Najważniejsze jednak jest dla mnie ich zdrowie, dlatego też często przypominam dzieciom o zasadach bezpiecznej zabawy w przedszkolu.

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam prowadząc warsztaty w muzeum, animacje i zajęcia w kawiarniach, ale przede wszystkim podczas wieloletniej pracy w przedszkolu.
W ramach relaksu po pracy gotuję i piekę ciasta.

Ukończone studia:

Natalia Kudyn

Natalia KudynZ wykształcenia jestem anglistą. Ukończyłam filologię angielską i systematycznie biorę udział w szkoleniach podnosząc swoje kwalifikacje.

Praca z dziećmi daje mi dużo radości oraz ogromną satysfakcję. Dziecięca ciekawość i chęć do pracy motywuje do kreatywnego działania i podejmowania nowych wyzwań.

Największą nagrodą oraz motywacją do dalszej pracy, są postępy, jakie robią dzieci ucząc się języka angielskiego.

Moja praca i wykonywane przeze mnie obowiązki świetnie wpisują się w jedno z moich życiowych mott: „Rób to co kochasz; kochaj to, co robisz…” :)

Iwona Strzyszewska

Iwona Strzyszewska Jestem mamą dwóch wspaniałych synów: Kuby i Łukasza. Praca z dziećmi daje mi dużo radości. Dzieci to szczere, prawdziwe i ciekawe świata małe istotki. Każde dziecko jest inne i wymaga indywidualnego podejścia, w naszym przedszkolu zawsze o tym pamiętamy.

W przedszkolu zajmuję się posiłkami, dbając między innymi o to, by dzieci poznawały nowe i zdrowe smaki, aby były najedzone i czerpały radość z uciech stołu :)