Inofrmacje dla rodziców
 

Jak ubrać dziecko na zimę

Zima to czas, w którym należy zwrócić szczególną uwagę na naszego przedszkolaka. Warto spędzać z nim czas na świeżym powietrzu, ale musimy dbać nie tylko o to, by się nie zaziębił, lecz również o to, by się nie przegrzał. Należy zwrócić uwagę, aby dziecko w kilku warstwach ubrania mogło czuć się komfortowo.

Ubranie dziecka tak, by nie było mu ani za ciepło, ani za zimno nie jest prostym zadaniem. Aby dobrze je wykonać, należy przestrzegać kilku zasad:

Zimą należy dbać nie tylko o to, aby maluchowi było ciepło, ale także, by miał na sobie suche ubranie. Dlatego kiedy pada śnieg, najlepiej sprawdzają się ubrania z nieprzemakalnych materiałów. Zwłaszcza, kiedy wychodzimy z dzieckiem z domu na zabawy na śniegu, konieczne będą nieprzemakalne buty, rękawiczki i spodnie. Warto też regularnie sprawdzać, czy podczas szaleństw na placu zabaw śnieg nie dostał się pod ubranie – jeśli tak, powinniśmy jak najszybciej iść do domu i zmienić ubranie. Koniecznie pamiętaj też o tym, że buzię malucha smarujemy specjalnym kremem dla dzieci na zimę.

Aby twoje dziecko zawsze było dobrze ubrane, trzymaj się kilku zasad tworzenia „cebulki”: