Najnowsze wiadomości z przedszkola Cztery Słonie
 

Trwa rekrutacja na rok 2021/2022

Pracujemy w oparciu o autorskie programy języka angielskiego oraz wychowania fizycznego. Język towarzyszy nam przez cały dzień, a zajęcia językowe prowadzone są przez wykwalifikowanych lektorów. Prowadzony jest w naszym przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych, ponieważ wczesne rozpoczęcie nauki języka obcego, zwiększa szanse na jego opanowanie oraz swobodną komunikację. W ramach autorskiego programu sportowego prowadzimy szereg zajęć ogólnorozwojowych, mających na celu przeciwdziałanie wadom postawy i motywację do nieprzymuszonej aktywności fizycznej. Organizujemy także zajęcia z różnych dziedzin sportu, takich jak piłka nożna czy szermierka. Jesteśmy aktywnymi uczestnikiem wydarzeń sportowych i tanecznych dla najmłodszych. Ponadto, w naszej placówce w dzielnicy Warszawa Ursynów, znajdziecie Państwo dobrze przygotowaną bazę sportową oraz przestronny plac zabaw umożliwiający dzieciom radosną zabawę.

W ramach czesnego w naszym Przedszkolu oferujemy w naszym dzieciom:

Zajęcia w ramach czesnego:

Język angielski

Język angielski prowadzony jest codziennie w każdej grupie przez wykwalifikowanego lektora metodą immersji językowej– zanurzenia w języku, która polega na prowadzeniu zajęć oraz komunikowaniu się na zajęciach wyłącznie w języku angielskim.

Szermierka

Zajęcia nastawione na rozwój ruchowy, prowadzone przez trenerów/instruktorów z klubu sportowego Warszawianka. Podczas zajęć, dzieci nie tylko poznają dyscyplinę, ale uczą się także zasad obowiązujących w sporcie oraz poznają reguły sportowego zachowania.

Art Club

Zajęcia plastyczne oraz obcowanie ze sztuką, dzieci uczą się różnych technik plastycznych, dekoracji, operowania bryłą, fakturą i kolorem.

Bajkoterapia

Terapia przez bajki, doskonała metoda relaksująca dla dzieci. Odpowiednio dobrane historie pomagają dzieciom się wyciszyć. Oddziaływania terapeutyczne bajek są doskonałym narzędziem do opanowania trudnych dla dzieci sytuacji.

Story-time

To zajęcia stworzone dla małych i dużych. Na nich dzieci poznają historyjki obrazkowe opowiedziane po angielsku, a także książki, wiersze i opowiadania. Okazuje się, że dzieci lubią wsłuchiwać się w czytany tekst nie tylko w języku ojczystym.

Akrobatyka

Wszelkich przewrotów, stania na rękach i na głowie, podskoków z obrotami - dzieci uczą się pod okiem wykwalifikowanego instruktora, który w swojej pracy uczy bezpieczeństwa przy wykonywaniu akrobacji oraz pokonywania własnych obaw. Wszystkie zajęcia odbywają się na specjalnie zabezpieczonej powierzchni, na materacach, trampolinach i matach. Pod okiem profesjonalisty nic na nie grozi, poza dobrą zabawą!

Taniec

Zajęcia podczas, których dzieci poznają wiele technik tanecznych i uczą się rozróżniać style. Celem tych zajęć jest: poprawa sylwetki, koordynacji i wyczucia rytmu, ale przede wszystkim doskonała.

Zajęcia dodatkowe płatne:

Gimnastyka korekcyjna

Prowadzona przez fizjoterapeutę, który dba o prawidłowy rozwój motoryczny dzieci. Gry i zabawy sportowe zapobiegają występowaniu wad układy szkieletowego, zajęcia mają na celu stymulowanie rozwoju ruchowego, korygowanie wad postawy u dzieci, a także poprawę koordynacji ruchowej.

Joga dla dzieci

Joga to nie tylko medytacja i nie tylko dla dorosłych. Dzieci z radością przyjmują pozycje krowy, krokodyla, wojownika czy drzewa. Uczą się prawidłowego oddechu, a także koncentrują się na wykonywanym prawidłowo ruchu. Instruktor czuwa nad poprawnością wykonywanych ćwiczeń, co owocuje gibkim ciałem, zdolnością koncentracji i siłą mięśni.

Tenis ziemny

Dzieci nie tylko trenują uderzenia, ale także wykonują szereg ćwiczeń, które przyczyniają się do ogólnego ich rozwoju. Odpowiednio jest także dobrany sprzęt dla takich maluchów: kilkulatki mają mniejsze rakietki i piłki tenisowe, które odbijają się niżej i wolniej. Dzięki temu nauka tenisa jest dla dziecka przyjemna i zachęca je do podejmowania dalszych prób. Poza tym dzięki regularnym treningom dziecko staje się bardziej zdyscyplinowane i łatwiej później radzi sobie z obowiązkami w szkole.

Judo

Zajęcia Funny Judo to nie tylko doskonała zabawa, ale również wprowadzenie najmłodszych w świat bezpieczeństwa, dyscypliny i pozytywnej rywalizacji. Przygotowaliśmy program skierowany do dzieci już w wieku przedszkolnym. W głównej mierze opiera się on na japońskiej sztuce walki judo. Różnorodność technik judo pozwala na dopasowanie zajęć do indywidualnych predyspozycji każdego dziecka. Uczymy dzieci w przedszkolu, jak bezpiecznie mogą upaść, aby nie zrobić sobie krzywdy, jest to szczególnie przydatne, w zabawie na rowerze, rolkach czy nartach.

Język hiszpański

Stosujemy książki i podręczniki na zmianę z interaktywnymi zajęciami z wykorzystaniem gier, piosenek, tańca i narzędzi multimedialnych. Dzieci lubią uczyć się poprzez zabawę, a my wiemy, jak to maksymalnie wykorzystać. Podczas zajęć zachęcamy dzieci do aktywności plastycznych, dzięki czemu lepiej uczą się kolorów oraz przedmiotów i ich zastosowań. Na tym poziomie dzieci są w stanie komunikować się z nauczycielem - używając prostego słownictwa i gramatyki, a jednocześnie dobrze się bawić.

Basen

Chętne dzieci zabieramy raz w tygodniu na pobliski basen, gdzie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów uczą się pływać od podstaw, używając przy tym profesjonalnych sprzętów. Wszystkie dzieci czują się tam, jak ryby w wodzie, a o pozytywnych aspektów pływania jest więcej, niż można sobie wyobrazić.