Najnowsze wiadomości z przedszkola Cztery Słonie
 

15 III 2016 r., godz. 9:30 - Warsztaty przyrodnicze - Króliczek i jego zwyczaje

Przedszkolaki z 4 Słoni uwielbiają przyjmować gości. Dlatego też staramy się jak najczęściej zapraszać do nas ciekawych ludzi, teatry a także… Zwierzątka! 15 marca 2016 r. (środa) o godzinie 9:30 do naszych dzieci zajrzy długouchy przyjaciel – Królik.

Spotkania ze zwierzętami są częścią warsztatów przyrodniczych, które mają na celu nie tylko poznanie świata roślin, ale także zwyczajów naszych “braci mniejszych”. Gościliśmy już m.in: kaczuszki i kurczaczki, kolczastego jeża, ślimaki i żółwie, szynszylę i prawdziwą gwiazdę: suczkę Balbinkę.

Warsztaty przyrodnicze - Króliczek i jego zwyczaje. 15 III 2016 r. godz. 9:30

Każde spotkanie ze zwierzęciem jest częścią odkrywania świata – dzieci podczas warsztatów uczą się podziału na gatunki (potrafią już wskazać różnicę między ssakami, gadami a ptakami), poznają zwyczaje różnych żyjących istot i nabywają wiedzę na temat tego, jak zachować się przy różnych stworzeniach i jak się nimi opiekować.

Tym razem odwiedzi nas królik. Zwierzątko na pewno wzbudzi zainteresowanie i sympatię naszych przedszkolaków nie tylko z powodu niewątpliwych wdzięków: długich uszu, mięciutkiego futerka i malutkiego ogonka, ale też ze względu na jego bardzo ciekawe zwyczaje i zachowania.