Inofrmacje dla rodziców
 

Porady dla rodziców

Przedszkolak nie chce jeść.

Nadejście wiosny kojarzy nam się głównie ze zmianą pogody, pojawieniem pierwszych kwiatów oraz ze świętami wielkanocnymi. Wraz z pojawieniem się promyków słońca rozwija się w nas chęć do działania, energia i radość, a więc nowa siła do życia.

 

Gdy dziecko często choruje

Dziecko, które właśnie poszło do przedszkola lub żłobka, łapie infekcje nawet osiem razy w ciągu pierwszego roku.

 

Jak ubrać dziecko na zimę

Zima to czas, w którym należy zwrócić szczególną uwagę na naszego przedszkolaka. Warto spędzać z nim czas na świeżym powietrzu, ale musimy dbać nie tylko o to, by się nie zaziębił, lecz również o to, by się nie przegrzał. Należy zwrócić uwagę, aby dziecko w kilku warstwach ubrania mogło czuć się komfortowo.

 

Relaksacja Twojego dziecka

Każdy z nas bywa często spięty, zdenerwowany. Jest to, efekt wielu obowiązków, sytuacji do, których dochodzi a nie są one dla nas w żaden sposób przyjemne oraz wielu innych czynników. To samo dotyczy dzieci. One jak i my również doświadczają sytuacji stresowych.

 

Kiedy kupić dziecku telefon komórkowy?

Widok pięciolatka czy nawet młodszego dziecka z telefonem komórkowym w ręku to, już nie jest żadna sensacja, czy zaskoczenie. Dzieciaki często lepiej manipulują komórką niż sami dorośli. Jest w nim przecież tyle ciekawych gier i innych aplikacji, które urozmaicą maluchowi czas.