Galerie przedszkola
 

Na ratunek pszczołom - warsztaty przyrodnicze. 9 października 2019

9 października 2019 r. w naszym Przedszkolu odbyły się warsztaty pszczelarskie, w których uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolne. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się kim jest pszczelarz, czym jest ul, co to pszczela rodzina, jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata, dlaczego powinniśmy o nie dbać, jak kiedyś, a jak dziś pozyskuje się miód pszczeli.

Warsztaty pszczelarskie były wyjątkową okazją, by w warunkach sali przedszkolnej poczuć klimat prawdziwej pasieki. Na zajęciach dzieci wysłuchały historii bartnictwa i pszczelarstwa. Przedszkolaki zobaczyły czym jest i w jaki sposób produkuje się miód, a także jakie są jego rodzaje. Dzieci dowiedziały się także jakie są rodzaje uli, jak wygląda ochronny strój pszczelarza, jakimi narzędziami posługują się pszczelarze i jak wygląda praca w pasiece. Maluchy miały też okazję posmakować miodu oraz miodowej nutelli.

Nie zabrakło też zabaw z pluszowymi pszczołami oraz zajęć kreatywnych, podczas których przedszkolaki przygotowały wyjątkową świeczkę z plastra wosku pszczelego.

Zajrzyjcie do fotorelacji, aby zobaczyć jak wyglądały warsztaty :)